09.12.2009 (środa) Mazowiecka Scena Muzyczna

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Wystąpią zespoły Red Room i Śrubka

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna

Red Room
 Red Room
Red RoomRed Room

Red Room

Za początek zespołu należy uznać styczeń 2009, kiedy do Pawła, Czarka i Piotra dołączył Tomek i muzyka zaczęła nabierać kształtu. Gramy prosty, melodyjny rock, a naszym największym do tej pory osiągnięciem jest zagranie w finale konkursu Have No Mercy.

 

Śrubka
 Śrubka
ŚrubkaŚrubka

Śrubka

Początki zespołu  Śrubka sięgają 1999 roku, kiedy to w małym miasteczku Krasnobród (woj. lubelskie) tworzyli go wówczas bracia Wojtek (wokal) i Piotrek (gitara) Zdyblowie oraz Krzysztof Ujma (bas) i Zbigniew Kurantowicz (perkusja).

Po zakończeniu szkół  średnich, każdy postanowił ruszyć w "swoją  drogę". Wojtek - studia i praca, Krzysio - studia, Zbynio - wojsko, Piotrek - studia no i rzecz jasna muzyka. ...Upłynęło trochę czasu, w którym Śrubka teoretycznie nie istniała, ale to tylko teoria. Piotrek próbował wskrzesić zespół szukając fajnych ludzi z różnymi przygodami, a przede wszystkim - poglądami. W efekcie, w marcu 2003 roku w Warszawie, coś jakby ruszyło. Dojście Tomka (bas, wokal) do zespołu, w końcu pozwoliło ruszyć całej maszynie. Piotrek wspólnie z Tomkiem znaleźli brakujący "element" całego przedsięwzięcia - Mareckiego (perkusja). Tomek zaczął grać na basie (wcześniej eksperymenty gitarowe), a Piotrek śpiewał. Śpiewa i będzie śpiewał. W tym składzie Śrubka prężnie koncertowała od października 2003 roku i zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.

Najważniejsze z nich to:  

- Międzynarodowy Zlot Fanów VW Polska na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie Majówka 2004, 
- Zlot Motocyklowy w Kazimierzu Biskupim 2004,  
- Festiwal RocKosz w Bielsko-Bialej 2005,  
- Koncert laureatów I Edycji Bislisty organizowanej przez Polskie Radio Bis, specjalny koncert na plaży w Pobierowie z transmisją radiową 6 sierpnia 2005 roku.  
- Supporty przed: T.Love, Nocna Zmiana Bluesa, Kobranocka, Oddział Zamknięty, KSU, Szymon Wydra, Cool Kids Of Death i wiele innych koncertów i festiwali w całej Polsce.

Do 2008r. przewinęło się wielu muzyków, by finalnie stworzyć następujący skład: Piotr Zdybel – wokal, gitara, teksty. Rafał Bieniek – gitara. Marcin Raczkiewicz – bas. Michał "DrugStore" Roguski – perkusja.  

Managerem zespołu został Radosław "Szadek" Szatkowski. 

W tekstach zespołu bardzo często przewijają się motywy „zranionej miłości”,  „motocyklowej wolności”, „metaforycznego uniesienia”,  „dialogu z Bogiem”. Zespół nie zamyka się w jednym stylu, a oscyluje wokół rocka, hard-rocka, gdzieś poniekąd elementy punk-rocka, poezji śpiewanej, no i, rzecz jasna, rock’n’rolla. Śrubka to melodyjne riffy, ciekawe teksty, skoczne refreny...

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: