09.09.2009 (środa) Mazowiecka Scena Muzyczna: Siła Woli

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Wystapią zespoły MagnatŻelazna Brama i Enumano

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna

Magnat
 Magnat
MagnatMagnat

Magnat

Zespół Magnat to Radomska formacja rockowo-metalowa założona w 1998 roku przez radomskich gitarzystów: Rafała Kwietnia oraz Romka Wojciechowskiego. Zespół w składzie, w którym grali wówczas m.in. Jarosław Suski - perkusja (obecnie Szymon Wydra i Carpe Diem)  oraz Adrian Plech - bas (obecnie Carrion), zagrał wiele koncertów w Polsce oraz nagrał  materiał na płytę. W 2003 roku z powodów nieporozumień między muzykami zespół zawiesił działalność. Po ponad trzyletniej przerwie liderzy postanowili na nowo powołać grupę do życia. Grudzień 2006 był dla zespołu miesiącem przełomowym gdyż skrystalizował się nowy skład ,do zespołu dołączyli: basista Roman Piotrowski oraz perkusista Dariusz Piwowarczyk. Wciąż jeszcze bez wokalisty zespół zaczął pracować nad nowym materiałem. W drugiej połowie roku 2007 do zespołu dołączył wokalista Jacek Dzik. Już w pełnym składzie zespół zagrał kilka koncertów oraz nagrał płytkę demo. W marcu 2009 roku grupę opuścił basista ustępując miejsca młodszemu Tomkowi Dudzicowi. Obecni członkowie „Magnat” to profesjonalni i doświadczeni muzycy (ponad 18 lat w branży). Na swoim koncie mają współpracę ze znanymi gwiazdami rocka (Marek Piekarczyk (TSA)), Paweł Mąciwoda (Scorpions), Szymon Wydra, Ira). Za nie lada sukces można uznać suport przed legendarną walijską grupą hard rockową Budgie. Grupa wykonuje szeroko pojętą muzykę rockowo - metalową, starając sie przy tym wymknąć wszelkim próbom jednoznacznego zaszufladkowania i sklasyfikowania. Utwory przede wszystkim autorskie a także własne interpretacje przebojów rockowych. Zespół zdobył uznanie, koncertując w wielu, klubach i pubach Polski, oraz zagrał wiele koncertów plenerowych: Juwenalia, zloty motocykli, dni miast, finał Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nasze doświadczenia, upadki i wzloty, staramy się przekazać naszą muzyką i tekstami, w których jest notabene mnóstwo emocji, pozytywnych jak i negatywnych, jednak bez względu na okoliczności, staramy się cały czas iść do przodu z nadzieją i wiarą w sukces.

Magnat w składzie:

Romek Wojciechowski - gitara
Rafał Kwiecień - gitara
Tomek Dudzic - bas
Dariusz Piwowarczyk - perkusja
Jacek Dzik - wokal

Kontakt:
magnat@magnatband.com.pl
menagement@magnatband.com.pl
Tel. 662 634 556 - Darek Piwowarczyk
Tel. 604 880 606 - Krzysztof WenedyGG 388015
www.magnatband.com.pl
www.myspace.com/magnatnation
http://magnat.muzzo.pl/

 

Żelazna Brama
 Żelazna Brama
Żelazna BramaŻelazna Brama

Żelazna Brama

Żelazna Brama to zespół grający mieszankę rapu i gitarowego grania z domieszką psycho. W skład kapeli wchodzą: rysownik komiksowy Szaweł (wokal, teksty), basista ale także scenarzysta komiksu "Gabriel Alfons": DJ College (skrecze, bity), Alfa (bas, kongosy) oraz Szajba (gitary). ŻB reprezentuje osiedle za Żelazną Bramą w Warszawie.

W sierpniu ukazała się EPka "promo2009". Nowe kawałki już teraz można posłuchać na www.myspace.com/zelaznabrama .

Cały materiał (9 tracków, w tym 7 premierowych kawałków) "promo2009" jest do ściągnięcia za darmo na www.zelaznabrama.pl/promo2009 . Na Staff z EPki składają się cztery utwory nagrane w studiu CWWD w lipcu 2009, dwa utwory ("Odkupienie", "Zwątpimy we dwoje") produkcji MK studio (wrzesień 2008) oraz trzy utwory nagrane na koncercie w klubie CDQ w maju 2009. W numerze "Ona nasza jest" gościnnie z Żelazną Bramą nawinął swojak z Woli Wujek Samo Zło (znany z takich projektow jak GibGibon skład, BakuBaku czy WSZ&CNE).

Enumano
 Enumano
EnumanoEnumano

Enumano

Początki zespołu Outside, który miał potem przeistoczyć się w Enumano, sięgają 2003 roku. Działalność zespołu ograniczała się do niezobowiązujących prób, sporadycznych koncertów jak i pobocznych projektów. Skład grupy często się zmieniał.
W kwietniu 2009 r. rozpoczął się nowy etap w historii grupy. Zespół zmienił nazwę na Enumano i zarejestrował cztery utwory w profesjonalnym studio nagraniowym.
Nagrany materiał nie został jeszcze nigdzie wydany.

Zespół Enumano tworzą muzycy z Lidzbarka i Żuromina:

Anna Przybylska - wokal
Paweł Cieślak - instrumenty klawiszowe, wokalć
Piotr Cieślak - gitara
Marcin "Eryk" Stępczyński - gitara
Zbigniew "Beny" Gosik - gitara basowa
Marcin "Rogal" Rogożyński - perkusja

 

Siła Woli
 Siła Woli
Siła WoliSiła Woli

Siła Woli

Mazowiecka Scena Muzyczna zaprasza zespoły które mają swoje sale prób na terenie dzielnicy Wola do udziału w letnim projekcie „Siła Woli”

W ramach projektu Mazowiecka Scena Muzyczna przygotowywanego przez Fundację Kopalnia Złota w okresie od 22 lipca do końca września inicjujemy cykl koncertów „Siła Woli” prezentujących potencjał muzyczny rodzący się podczas prób w licznie zlokalizowanych na Woli salach prób, studiach, kanciapach itp. Projekt Siła Woli adresujemy przede wszystkim do młodych zespołów, które nie maja za sobą jeszcze znaczących sukcesów fonograficznych. 

Zapraszamy wszystkie zespoły, które próbują na terenie dzielnicy Wola do udziału w koncertach odbywających się w każdą środę, począwszy od 22 lipca, aż do końca września. 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres mailowy msm@cdq.pl

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: