08.10.2009 (czwartek) BLAKFISH

Info

Start: 20:00
Wstęp: 20/25 zł - przedsprzedaż biletów w serwisie EVENTIM, oraz Shortcut Traffic
Support:
 Broken Icon


BLAKFISH
 BLAKFISH
BLAKFISHBLAKFISH

BLAKFISH

Zespół BLAKFISH to jedno z najważniejszych aktualnie objawień młodej brytyjskiej sceny rockowej. BLAKFISH pochodzi z Birmingham.  Już ich debiutancki singiel "Jeremy Kyle Is A Marked Man" wywołał spore zainteresowanie na Wyspach - był prezentowany przez aż 4 różnych prezenterów BBC Radio One (Colin Murray, Huw Stephens, Mike Davies, Daniel P. Carter), a Alex Baker z Kerrang Radio zorganizował po jego premierze akustyczną sesję na żywo u siebie w studio. 
Esencja działalności BLAKFISH to trasy koncertowe. W 2008 roku zespół zagrał ponad 200 koncertów ( !!! ) w ponad 10 krajach oraz wydał swój mini album “See You In Another City” nakładem Big Scary Monsters. Rewelacyjne koncerty BLAKFISH zwróciły na nich uwagę brytyjskich fanów i prasy muzycznej. Czytelnicy Rock Sound w dorocznym plebiscycie uznali BLAKFISH 4tym najlepszym debiutantem 2008 w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, wyprzedzili w tym zestawieniu tak znane młode zespoły jak min. Rolo Tomassi czy The Architects. 
New Musical Express uznał BLAKFISH za zespół, na który należy zwrócić szczególną uwagę w 2009 roku. 
 
Na początku 2009 roku BLAKFISH nagrał swój pełnometrażowy debiut “Champions” w Redroom Studios w Seattle. 
Premiera albumu miała miejsce w sierpniu tego roku, płyta wyszła nakładem Hassle Records. 
Latem tego roku BLAKFISH występuje na szeregu festiwali w Wielkiej Brytanii, min. Sonisphere, Offset, Southsea, Brainwash i inne... 
 
W lipcu BLAKFISH wygrał międzynarodowy konkurs festiwalu EKO UNION OF ROCK w Węgorzewie. Rewelacyjny występ konkursowy i ciepłe przyjęcie przez polską publiczność zachęciły zespół do powrotu do Polski w październiku na krótką trasę koncertową. 
 
Muzycznie BLAKFISH określa swoją twórczość mianem Death Pop. Pod tym przewrotnym określeniem kryje się wiele różnorodnych źródeł, z których czerpie zespół, min. hardcore, death metal, pop, rock, jazz. 
Na żywo zespół słynie z nieskrępowanej żywiołowości, spontaniczności i energii.

BLAKFISH to bez wątpienia jeden z największych talentów młodej brytyjskiej sceny muzycznej i wyjątkowe koncertowe tornado. 
 
http://www.blakfish.com/promo/ 
http://www.myspace.com/blakfish

Broken Icon
 Broken Icon
Broken IconBroken Icon

Broken Icon

Zespół w obecnym składzie, powstał na wiosnę roku 2008.
Reprezentuje pomieszanie muzyki metalowej z nowymi oryginalnymi brzmieniami nie zamykając się na inne nurty muzyczne. Ciągle pracuje nad nowym materiałem, z którym będzie można zapoznać się na koncertach.
Z powodu nie znalezienia odpowiedniego wokalisty, muzyka póki co jest czysto instrumentalna.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: