07.11.2009 (sobota) Prawda Party#3

Info

Start: 22:00
Wstęp: 10/15pln (Zniżka z ulotką oraz członkowstwem na www.facebook.com/prawdaparty)


You must install Adobe Flash to view this content.
Prawda Party#3
 Prawda Party#3
Prawda Party#3Prawda Party#3

Prawda Party#3

Zagrają:

Rebus http://skylark.com.pl/
Count de Tox aka Kobylinski http://myspace.com/countdetox
Kubeq Nightclub http://www.myspace.com/jakubla
Adam Vadim http://www.myspace.com/adamvadim
Petebe http://www.myspace.com/petebe

WarmUP guest:

Bastian Bujak (Le Bal Electronique) http://www.myspace.com/bastianbujak

www.minimalnaprawda.com

Lider ekipy Skylark, właściciel sklepu z płytami, organizator imprez i koncertów czy animator łódzkiej sceny electro. REBUS bo o nim mowa, zawita do nas w pierwszą sobotę (7) listopada. 

Na górze czeka nas również bardzo ciekawy występ.. a może nawet performance. Czyli świętujemy 35-te urodziny Kobylińskiego, który wystąpi jako Count de Tox.

Rebus
 Rebus
RebusRebus

REBUS

Rebus debiutował w 1992 roku, kiedy to dopiero tworzyły się zarysy kultury klubowej w Polsce, zdominowanej dotąd przez kicz Manieczek i disco polo. Ekscentryczny styl serwowanych przez niego setów przeznaczony jest dla znudzonej popem publiczności, poszukującej brzmień niekonwencjonalnych. Był jednym z pierwszych w Polsce, którzy zaryzykowali granie imprez techno. Od lat wyznacza pewien rozpoznawalny trend i modę na techno brzmienia, które w industrialnej Łodzi przeżywały swój złoty okres za sprawą legendarnego już klubu New Alcatraz. Kontynuacją tych tradycji były coroczne Parady Wolności, na których Rebus był stałym rezydentem i nieodłącznym członkiem DJskiego składu, ze swoimi charakterystycznymi kawałkami spod znaku niemieckiego techno, gromadząc przed sceną wiernych fanów. Stawał się twórcą coraz bardziej wszechstronnym, występy na żywo dla ograniczonej ilościowo publiczności zamienił na radiowe fale, przeprowadzając skomasowany atak na młodzieżowe gusta! Przez 5 lat jego sety elektryzowały eter stacji Manhattan, w którym co piątek prowadził nocne audycje, cieszące się olbrzymia popularnością słuchaczy spragnionych oryginalnych brzmień. Obecny od 13 lat na scenie klubowej, zalicza się do czołówki polskiej DJki, co potwierdzają rankingi i zestawienia poczytnych klubowych periodyków. Ta fala popularności i utrzymywanie się na topie to efekt jego ciągłych poszukiwań najbardziej wyrafinowanych muzycznych klimatów. Rebus, nie tylko \"gra\", ale i bywa na prestiżowych imprezach w kraju i zagranicą (urodziny Gigolo Rec w Berlinie), doświadcza tam najnowszych trendów w muzyce klubowej, a dokonując ich transgresji na rodzime parkiety, nadaje swoim występom absolutnie zachodni standard. W doborze kawałków kieruje się swoim doskonałym gustem i niezawodną intuicją. Styl muzyczny w jakim porusza się DJ Rebus, to nie tylko gwarancja szalonej nocnej zabawy , ale pewien ogólny trend post-punkowej konwencji przeniesionej na parkiet za pomocą wibrujących elektro bitów. Dzisiejsza moda na elektro dźwięki w muzyce pop, wzmogła tylko apetyt na sety Rebusa, który od lat wierny takiej stylistyce jest w niej totalnie autentyczny i niebanalny! Jako właściciel najlepiej prosperującego sklepu płytowego w Polsce, Skylark Rec. (w którym zaopatrują się niemalże wszystkie znane "gwiazdy" kultury klubowej), ma nieograniczony dostęp do nowości płytowych i „promówek”. To olbrzymi atut jego zgrabnie zmiksowanych live-actów, właściwie niemożliwych do podrobienia, wyprzedzających klubowe mody o całe miesiące. 

Rebus, to nie tylko lider ekipy Skylark, właściciel sklepu z płytami, organizator imprez i koncertów czy animator łódzkiej sceny electro. Całokształtu jego wszechstronnej działalności dopełnia wieloletnia współpraca z artystami różnych inklinacji i proweniencji (graficy, dziennikarze, muzycy), od lat stojącymi w kontrze do komercyjnego zepsucia i jałowości polskich twórców. DJ Rebus to rozpoznawalna marka, której renomę podnosi nie tylko doskonały poziom granych przez niego imprez, ale i szerokie grono młodych naśladowców spośród początkujących electro maniaków. Mimo komercyjnego sukcesu, nadal pozostaje stuprocentowo wierny swoim punkowym inklinacjom i undergroundowej aurze Łodzi, w której kształtował się jego specyficzny wizerunek i oryginalny styl. Jest artystą niezwykle zapracowanym. Był gościem każdego znanego klubu w Polsce.

COUNT DE TOX aka KOBYLINSKI

( 35' Birthday 4 virtualdex Mashup ) http://myspace.com/countdetox)

Za ksywką Count de Tox (ukrywa się DJskie,freestylerskie, wariackie wcielenie - zajmującego sie do tej pory produkcjami - Kobylinskiego (http://myspace.com/kobylinski). Count de Tox gra na 4 wirtualnych acz sprzętowo kontrolowanych deckach, wydobywając z setupu napędzane przez ADHD,podkręcone na BPMie żywe, improwizowane miksy. Można to też nazywać remiksowaniem remiksów na żywo albo mashupowaniem mashupow.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: