07.05.2010 (piątek) Drumatic Association presents: Bailey, Heist, Mekar MC

Info

Start: 22:00
Wstęp: 30 zł 20 zł (ulotka lub rezerwacja)


Rezerwacja biletów dobiegła końca.
Ulotka
 Ulotka
UlotkaUlotka

Wystąpią

Bailey BBC 1XTRA, Metalheadz / UK
Heist Metalheadz, Sumo Beatz / UK
MEKAR MC Kings of the Nuskull / Kool FM / London UK

Connect Shinobi / UK
Vincent Warszawa
MC Andlar Subdub rec. / UK
MC AOB Shinobi / UK
Mc Noze Warszawa

Wizualizacje

VJ SN6 Sala nr 6 / Warszawa

7 maja odbędzie się druga edycja drumatic association czyli najlepszych połamanych brzmień prosto z wysp brytyjskich. Głównym gościem tej odsłony będzie już niemalże legendarny prezenter BBC1xtra a także jedna z czołowych postaci Metalheadz – dj Bailey. Ponownie gościć będziemy również dj’a Heista, który zaprezentuje mnóstwo nowych, nie tylko swoich produkcji prosto z UK. Tradycyjnie wsperani będziemy przez pochodzący z Hull City kolektyw Shinobi a czas spędzony przy muzyce urozmaici nam swoimi wizualizacjami VJ SN6. Serdecznie Zapraszamy!

http://www.drumaticassociation.pl

Bailey
 Bailey
BaileyBailey

DJ BAILEY

BBC 1Xtra, Metalheadz - UK

bbc.co.uk/1xtra/drumbass
twitter.com/BaileyDrumNbass
rolldabeats.com/artist/dj_bailey
myspace.com/intanatty

Bailey – prezenter kultowej rozgłośni BBC 1xtra jak również wieloletni rezydent nocy Metalheadz organizowanej przez Goldiego. Kolekcjoner nagród i wyróżnień, dj i producent promujący drum&bass na całym świecie. Jego utwory zostały wydane w wytwórniach tj. Metalheadz, C.I.A. czy Full Cycle. Uznanie w środowisku zdobył jednak przede wszystkim swoimi umiejętnościami djskimi, dzięki którym który wspiął się na sam szczyt drabiny drumandbassu. Nagrywał mixy dla ATM magazine, Renegade Hardware, Blacklabel Paris, Knowlegde Magazine, Breakbeat Science i ponownie Metalheadz. Od 2002 w każdy czwartek w brytyjskiej radiowej stacji BBC 1xtra prowadzi swój trzy godzinny autorski program.

Jego związek z muzyką elektroniczną rozpoczął się poprzez kompilację nagraną na kasetę znaną jako „Street Sounds Electro 1”, która trafiła w jego ręce kiedy uczęszczał jeszcze do szkoły na początku lat ’80. Beaty i skrecze, które słyszał na kompilacjach wydawanych w tamtym czasie, a także obserwacja rozwijającej się kultury breakdance skłoniły go do głebszego zapoznania się z tą nowo tworzącą się kulturą ok. roku 82’. Południowy Londyn gdzie mieszkał już wtedy wypełniony był wieloma ciekawymi muzycznymi lokalami i po krótkim rozeznaniu zaczął grywać na lokalnych imprezach housowych. Elementy break beatu, które usłyszał w świeższych brzmieniach ostatecznie skierowały Baileya w stronę drumandbassu.

Bailey powoli zdobywał uznanie jako dj poprzez nagrywanie mixtapów dla przyjaciół, grając w mniejszych lokalach a także lokalnych pirackich radiostacjach aż do czasu kiedy spotkał się z djem Kemistry i djką Storm, która to wprowadziła go na pokład Metalheadz w 1995r. Muzyka, którą prezentuje Bailey pozwoliła mu na promocję drumandbassu na całym świecie m.in. Kostaryka, RPA, Japonia, Australia, Nowa Zelandia oraz oczywiście w całej Europie. Umiejętności, które posiada pozwoliły mu na zdobycie tego o czym marzy każdy dj na świecie – szacunek i rozpoznawalność w swojej branży.

HEIST
 HEIST
HEISTHEIST

DJ HEIST

Metalheadz, Sumo Beatz, Co-lab – UK

myspace.com/jimheist
myspace.com/sumobeatz
myspace.com/colabrecordings
colabrecordings.co.uk
youtube.com/user/Heistdnb
soundcloud.com/heist

HEIST (znany również pod pseudonimem Strider) dj, producent a także inżynier dźwięku jest postacią obecną na scenie drumandbass od ponad 15 lat zaś od około 10 lat produkuje własne utwory. Jako producent wydawał w przeróżnych wydawnictwach wliczając w to labele tj. MetalHeadz, Sumo Beatz, Full Cycle, Ganja, Frontline, Co Lab, Propaganda, Digital Sound Boy, Creative Source, Intergral, Play Musik a także Grid.

Przy wydawaniu wszystkich swoich kawałków stara się trzymać stały, wysoki poziom przez co stał się jednym z bardziej znanych producentów na scenie otrzymując wsparcie od osobistości takich jak Goldie, Grooverider, Fabio, Adam F & Fresh, Hype, Original Sin, Mista Jam, Hazard, Bailey, Rusko i wielu innych. Prezentując swoje umiejętności w całej Wielkiej Brytanii i Europie za każdym razem zrzesza co raz większą liczbę fanów swojego stylu.

W 2007 r. połączył swoje siły z Goldie’m, z którym to pracował razem w studio jako Rufige Kru, przy produkcji albumu 'Malice in wonderland'. Od czasu do czasu napisze coś dla ATM magazine, nagra dla Knowlegde, wystąpi na Drum&Bass Arena. W roku 2009 zremixował produkcję samego Roni Size’a a jego wersja utworu ‘Windrush’ trafiła pod skrzydła wytwórni V recordings. Remix ten zyskał duże uznanie drumandbassowej sceny. Remixował także utwory producentów tj. Lomax, Kubiks, Lupe Fiasco czy też ostatnio Top Cat. W najbliższym czasie ukaże się jego pierwsza epka dla Metalheadz Platinum. W tym momencie pomaga Goldiemu przy produkcji nowej LP a także czeka na wydanie kolejnych utworów dla Labeli: Propaganda, Creative Source, MainFrame, Co Lab, Calypso, Sumo Beatz. Rok 2010 zapowiada się dla Heista wyśmienicie!

MEKAR MC
 MEKAR MC
MEKAR MCMEKAR MC

MEKAR MC

Kings of the Nuskull / Kool FM - UK

http://www.myspace.com/mekarmc

Jest stosunkowo nową a już niezwykle wpływową postacią na brytyjskiej scenie dnb.

W ciągu kilku ostatnich lat rozkręcał atmosferę dla setów postaci takich jak: Brockie - Chase And Status - Andy C - Hype - Grooverider - Nicky Blackmarket - John B - Majistrate - Darren Jay - Wildchild - Bad Company (Fresh and Maldini) - Total Science - Kenny Ken - Mampi Swift - Profie - Ruffstuff and Bryan Gee. Na mikrofonie działał z: Stapleton MC - Skibadee - Fatman D - Thunda - IC3 - Foxy - DET - Funsta - Harry shotta (Lethal) - Fearless - Flyte - Herbzie - Eksman - Kasha - Rage. ufff. Co tydzień można go usłyszeć w londyńskiej rozgłośni radiowej - KOOL FM.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: