05.08.2009 (środa) Mazowiecka Scena Muzyczna: Siła Woli

Wystąpią: Wendigo i Offtop

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna

Wendigo
 Wendigo
WendigoWendigo

Wendigo

Zespół  Wendigo powstał w marcu 2009 roku. Wcześniej zespół funkcjonował pod nazwą Ugly Nipples od czerwca 2005 roku, ale po niedawnych zmianach personalnych, nazwa została zmieniona a material zaczęliśmy pisac w języku polskim. Jeszcze jako Ugly Nipples wydaliśmy dwa dema (So High So Free i Blow Your Mind), oraz zagraliśmy szereg koncertów w Warszawie i w okolicach.

Muzyka, którą gramy jest wypadkową naszych gustów muzycznych. Przede wszystkim w naszych utworach słychać duza dawke klasycznego rocka wymieszana ze stonerowskimi riffami, a także trochę grunge’u i elementow punk-rocka. 

www.wendigo.boo.pl
www.myspace.com/uglynipples

Offtop
 Offtop
OfftopOfftop

Offtop

Początki zespołu Offtop astrolodzy datują na rok 2008, kiedy to Dominik Hernik i Mateusz Golec wysępili od swych rodzin pieniądze na zakup gitar elektrycznych.. Jako, że posiadali duże doświadczenie muzyczne, doskonale zdawali sobie sprawę, iż od picia alkoholu we dwóch, lepsze jest picie alkoholu we trójkę, czwórkę, a nawet piątkę i zdecydowali się na rozpoczęcie poszukiwań pozostałych członków zespołu.

Pewnego pięknego wieczora w młodzieżowym domu kultury ukazała się ich oczom niewiasta o nieskazitelnej urodzie i dziurze w spodniach. Postanowili iż będzie ona ich basistką. Owa niewiasta, będąc pod wrażeniem urody Hernika, zareagowała entuzjastycznie i rozpoczęła zbieranie funduszy na zakup tak zwanego basidła.

O ile zintegrowanie tej trójki okazało się niezwykle łatwe, o tyle poszukiwania perkusisty stanowiły labirynt pełen pomyłek i ślepych uliczek. Na szczęście dla zespołu około maja, tymczasowo zgodził się w nim grać Maciej Drabik zwany Pavianem. Zespół wegetował sobie tak do końca roku szkolnego grając rozmaite covery rozmaitych zespołów.

Tak nastały wakacje. Słońce i wolność uderzyły do głów członkom zespołu na tyle mocno, że praktycznie nie organizowali wspólnych prób. Hernik odkrył w sobie zapędy grafomańskie więc rozpoczął nałogowe pisanie tekstów do których razem z Golcem, zaczęli układać pierwsze wysublimowane formy muzyczne o skomplikowanej konstrukcji nazywanej potocznie "trzy akordy darcie mordy". Pierwsze publiczne wykonanie piosenki która weszła do repertuaru dzisiejszego Offtopu odbyło się na polu namiotowym tramp w Bieszczadach po wypiciu wina "wigwam" (nieoczekiwanie okazało się, że Hernik czasem nie fałszuje).

Po zakończeniu wakacji i poznaniu przez "tymczasowego” perkusistę zapału i mnogości pomysłów tria Chłopecka - Golec – Hernik postanowił on przyłączyć się do zespołu na stałe. Tym sposobem powstała nieomal kompletna kapela. Jednakże zespół potrzebował wisienki na torcie w postaci wspaniałej wokalistki która umilałaby czas na próbach przystojnym mężczyznom ( ponieważ basistka wolała towarzystwo basu). Tym sposobem podczas przygotowań do festiwalu „Beatelmania” do zespołu wstąpiła Martyna Ślifirczyk. W tym czasie nastąpił także pierwszy występ zespołu na scenie i to od razu przed międzynarodową publicznością z Gruzji.. Po średnio udanym występie na „Beatelmani” (już jako Offtop) i bardzo udanej wizycie w KFC, zespół zaczął pracować nad rozszerzeniem własnego repertuaru.

Następnie zespół wielokrotnie występował na radomskiej scenie przed mniejszą lub większą publicznością (m.in. w trakcie maratonu trzeźwości, na finale WOŚP w III L.O. ,na przeglądach w MDKu oraz Resursie, Dniach Radomia i wielu innych imprezach). Zespół gra muzykę z pogranicza radomsko/jastrzębskiego, mieszankę rocka, reggae, muzyki psychodelicznej i funky, okraszonej charakterystycznymi tekstami Hernika.

 

16 marca zespół zdecydował się zakończyć współpracę z dotychczasową wokalistką Martyną Ślifirczyk, której za siły i energię włożone we wspólne tworzenie muzyki, zespół serdecznie dziękuje.

http://www.myspace.com/offtoppoland

Siła Woli

Mazowiecka Scena Muzyczna zaprasza zespoły które mają swoje sale prób na terenie dzielnicy Wola do udziału w letnim projekcie „Siła Woli”

W ramach projektu Mazowiecka Scena Muzyczna przygotowywanego przez Fundację Kopalnia Złota w okresie od 22 lipca do końca września inicjujemy cykl koncertów „Siła Woli” prezentujących potencjał muzyczny rodzący się podczas prób w licznie zlokalizowanych na Woli salach prób, studiach, kanciapach itp. Projekt Siła Woli adresujemy przede wszystkim do młodych zespołów, które nie maja za sobą jeszcze znaczących sukcesów fonograficznych. 

Zapraszamy wszystkie zespoły, które próbują na terenie dzielnicy Wola do udziału w koncertach odbywających się w każdą środę, począwszy od 22 lipca, aż do końca września. 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres mailowy msm@cdq.pl

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: