04.07.2009 (sobota) Asfalt Records Prezentuje: Zeus
Zeus.
 Zeus.
Zeus.Zeus.

Support: DJ DTL

Zeus

 

Zeus, to raper i producent z Łodzi działający od 1998 roku. Zaczynał w grupach BHZ 13 i Liryczna Kravmaga. Współpracował / współpracuje z takimi wykonawcami jak: Aro, Dior, Dusza, Fatum, Kaczy, Koncept, O.S.T.R., Pesante, PHHR, PMM, Projektanci, Uśpione Miasto, Vademecum. Można go było usłyszeć m.in. na

płytach O.S.T.R.'a utworze singlowym i teledysku "Więcej decybeli by zagłuszyć.." gdzie, oprócz rapu, Zeus odpowiadał też za produkcję pierwszej części utworu) oraz "HollyŁódź" (razem z Kochanem w utworze "Reprezentuj").

Razem z Joteste stworzył grupę Pierwszy Milion i od jej założenia w 2006 roku Zeus wyprodukował (w całości) i rapował na czterech płytach związanych z Pierwszym Milionem:

Pierwszy Milion - "Pierwszy Mixtape"
Dusza/Zeus - "Czarnej Mamby Styl"
Joteste/Zeus - "Życie, które mnie wybrało"
Zeus - "Muzyka ofensywna EP"
Zeus - "Co nie ma sobie równych" (2008)

Zeus wyprodukował w tym czasie również "Re-Mix-Tape Volume 1" czyli płytę z remixami zachodnich utworów. Skład Pierwszy Milion nagrał również "Mixtape Deep Cover" muzycznie oparty w całości o zagraniczne instrumentale.

Zeus, jak i cały Pierwszy Milion mają na koncie wiele  koncertów zarówno w Łodzi, jak i w innych częściach Polski. Supportował m.in. Afu-Ra, OSTR, Naughty By Nature czy J-Ro (cała, polska trasa w 2007). Od lutego 2008 roku, Pierwszy Milion zagrał kilka występów w towarzystwie muzyków: Bartosza "Snecza" Dębskiego (perkusja), Kuby Jakubowskiego (gitara basowa) i Szymona Wójcika (gitara elektryczna). W takim składzie, zespół wystąpił m.in. na Outline Colour Festival, na scenie którego, tego samego dnia, grał m.in. DJ Premier i Pharaohe Monch.

Od maja 2008 Zeus, wraz z Wallesem (Uśpione Miasto) prowadzą cotygodniową audycję w internetowym RadioStudyo. Audycja ma na celu przybliżenie fanom hiphopu innych gatunków muzycznych poprzez porównanie hip-hopowych utworów i źródeł, z których czerpane były sample do nich. Dzięki temu zabiegowi, spektrum muzyki prezentowanej w czasie audycji nie ogranicza się tylko i wyłącznie do rapu.

W 2008 roku, Zeus pojawił się gościnnie w remiksie utworu Spinache & DJ Cube "Bezwarunkowo oddany". Do utworu powstał teledysk. Zeus był też gościem w singlowym utworze z płyty Aro pt. "Mieszkamy obok". We wrześniu 2008, należący do wytwórni Fandango Records, łódzki zespół Pesante nagrał wideoklip promujący ich nadchodzący, debiutancki album.

Teledysk powstał do utworu pt "Nie ma mnie". Zarówno w utworze jak i w klipie, udziela się Zeus. W czerwcu 2008 Zeus zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na Demo roku organizowanym przez magazyn WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i

oficjalne wydanie albumu. W sierpniu tego samego roku Zeus rozpoczął nagrywanie solowej płyty, która ukazała się 14 listopada 2008 pt. „Co nie ma sobie równych”. Album został w całości wyprodukowany przez Zeusa. Krążek ten zebrał świetne recenzje i przez wielu słuchaczy jest uważany, za jeden z najlepszych polskich rap albumów, które ukazały się w ubiegłym roku.

W czerwcu 2008, Zeus okazał się być zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na Demo roku magazynu WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i oficjalne wydanie albumu. W sierpniu tego samego roku Zeus rozpoczął nagrywanie solowej płyty pt. "Co nie ma sobie równych", która ukazała się 14 listopada 2008 nakładem wytwórni Embryo / EMI. Album został w całości wyprodukowany przez Zeusa i, na początku 2009 roku, po podsumowaniu wyników sondy umieszczonej na portalu Hip-Hop.pl, uznano go za debiut roku 2008. W kategorii album roku, płyta Zeusa zdeklasowała m.in. wydawnictwa takich wykonawców jak: AbraDab, DJ Decks, Lilu, Łona czy Molesta Ewenement.

ZEUS – „Co Nie Ma Sobie Równych” (2008 - Embryo/EMI)

„Ta płyta jest dla naszej sceny bardzo ważna. Po pierwsze - nowa twarz na tym skostniałym rynku. Po drugie - oryginalność zamiast powielania schematów. Po trzecie - zajawka, zajawka i jeszcze raz zajawka. Wyczuwalna w każdym dźwięku, w każdym wersie i wyrazie tego albumu. Zeus kocha rap naprawdę, a nie tylko w tekstach. Klasyczność albumu ocenia czas, ja po stu przesłuchaniach nadal nie mam dość a moje przekonanie o wybitności Co Nie Ma Sobie równych ani trochę nie maleje.”

SPINNER POLAND

strona Zeusa --> http://www.myspace.com/zeus94bpm

blog Zeusa --> http://pierwszymilionlodz.blogspot.com

 

Zeus – TELEDYSKI:

 

Info

Start: 21:00
Wstęp: od 2 do 12 zł (rzut dwoma kostkami)


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: