04.03.2011 (piątek) ROSS!KURV

Info

Start: 22:00
Wstęp: 10zł 

Moglibyśmy w tym miejscu napisać,  że imprezowa marka, którą zaczynamy właśnie kształtować, będzie pozbawiona tandetno-plastikowych elementów i stanowić  będzie alternatywę wśród warszawskich tytułów związanych z estetyką electro. Jednak dlaczego mielibyście nam uwierzyć? Z tego typu deklaracjami , każdy z Was zetkną się już pewno nieraz. Z reguły , nic interesującego z nich nie wynikało. Gdybyśmy organizowali trzydniowy nielegal w jednym z praskich pustostanów, nasza wiarygodność pewno by wzrosła...wszystko w swoim czasie. Na razie jest CDQ, gdyż fajnie jest zagrać set w tym samym miejscu, w którym niegdyś występował ULTERIOR.  

Duża sala

(electro, electropunk, dancepunk, dirtyelectro, electroclash):

Famous Virgins czyli:
Why not rebel?

Przede wszystkim protoplasta cyklu ‘I ♥ PIERDOLNIĘCIE’. Z jego inicjatywy powstał duet Famous Virgins, w którym to przybrał miano "Dziewicy numer #1" (współtworzy go z Paul'em P.M.)

Jego sety to mieszanka electro, electroclash, dance-punk zmiksowana tak by na parkiet trafiła dawka czystej energii. Fascynują go nieprzeciętne brzmienia, dlatego w podczas występu można zauważyć lekką dawkę 8-bitu, czy też muzyki opartej na syntezatorach. 

Paul P.M.

Zalicza się do jakiegoś  miliarda „młodych zdolnych” pojawiających się w otaczającej nas klubowej rzeczywistości. Jednak wiele wskazuje na to, że dysponuje muzyczną intuicją, która zaskoczy nawet najbardziej zatwardziałego muzycznego defetystę.

Prywatnie Przemek. Dziewica #2 w kolektywie Famous Virgins. Unika klasyfikowania muzyki, którą gra. Jego sety można określić jako dadaistyczne, pełne przestrzeni i pewnego rodzaju mistycyzmu. Chcąc użyć powszechnej nomenklatury dla określenia gatunków muzycznych Paul P.M. miksuje house, tech house, minimal jednocześnie nie stroniąc od electro nawet w bardzo mocnym wydaniu. 

Ross!Kurv

Gospodarze imprezy i jednocześnie osobliwa nowość na warszawskiej scenie klubowej. Duet (dj TTT, diSSorder- gitara, synth) zagra intensywny, brzmieniowo radykalny set electro. Ciężkie bity zdeżą się ze ścianą dźwięku, wygenerowaną przez gitarę  oraz microkorga, podpiętego do lampowego wzmacniacza. Estetyczna bezkompromisowość zbudowana na punkowym etosie. Riot!

Mała sala

(electro,minimal,tech-house):

E'lectric Pimps

DJs: 

Ali
Filipex
Stash 

Kolektyw Electric Pimps Crew istnieje od 2005 roku. Wtedy to właśnie dwóch przyjaciół - Robert (znany szerzej jako ALI) i Stasiek (STASH) zaczęli organizować  imprezy w stolicy pod szyldem ELECTRIC PIMPS. Jako jedni z pierwszych dj'ow promowali malo wówczas popularne gatunki muzyczne takie jak electro-house, tech-house a także raczkujący jeszcze w tamtych czasach minimal. Z biegiem czasu, gdy imprezy organizowane przez nich stawały się coraz bardziej popularne a marka ELECTRIC PIMPS stala się gwarantem dobrej zabawy skład kolektywu się powiększał. Obecnie ekipę tworzą ALI, STASH, PEPE, FUNKY-D i FILIPEX. Można ich usłyszeć w wielu stołecznych klubach, nie gardzą również gościnnymi występami w innych miastach (wiadomo - podróże kształcą ;P). Muzyka grana przez nich oscyluje wokół szeroko pojętego elektronicznego house'u (electro-minimal-tech-house). Nie są zwolennikami vocalowej papki serwowanej ludziom przez radio i tv, cukierkowej disco-paplaniny (granej przez dzieci dla dzieci) wszechobecnej w 'popularnych' warszawskich lokalach. Jeśli idziesz na imprezę na której graja ELECTRIC PIMPS możesz mieć pewność, ze następny dzień będzie wyrwany z kalendarza.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: