03.10.2009 (sobota) Prawda Party#2

Info

Start: 22:00
Wstęp: 10/15pln (Zniżka z ulotką oraz członkowstwem na www.facebook.com/prawdaparty)


Prawda Party#2
 Prawda Party#2
Prawda Party#2Prawda Party#2

Prawda Party#2

Zagrają:

Donnell Knox - Sonic Mind Rec.
Krisb
E.H.O.
Dr Dip
Error
Adam Vadim
Kubeq Nightclub
Petebe aka Pete Bull

www.minimalnaprawda.com

W pierwszą sobotę  października w CDQ podczas drugiej odsłony cyklu - PRAWDA PARTY - Powered by Minimalna Prawda & Friends, będzie okazja posłuchania setów dawno niewidzianych za deckami pionierów polskiej sceny elektronicznej w postaciach dj'ów Krisb i E.H.O. oraz wychowanka klubów z Detroit, właściciela wytwórni Sonic Mind Records - Donnella Knoxa.

 

W/w weterani odświeżą stare, nieco mocniejsze brzmienia oraz zaprezentują to, co obecnie wg nich jest warte uwagi. Poniżej krótki opis bohaterów sobotniej nocy 3 października:

DONNELL KNOX

Ten obecnie rezydujący w Warszawie Amerykanin to chodząca historia muzki techno. Granie muzyki elektronicznej rozpoczął w wieku 16 lat. W czasach swojej młodości wystąpił u boku największych światowych sław muzyki elektronicznej z Chicago i Detroit. Jego wytwórnia - Sonic Mind Records wydaje muzykę nieprzerwanie od 1995 roku, artysta ma na swoim koncie współpracę m.in z Pacou czy Jayem Denhamem, z tym ostatnim także dosyć często występuje. Jako DJ zwiedził Europę, USA i Azję. Teraz zwolnił tempa, wydaje niewiele, ale już jego ostatnia EPka wypuszczona nakładem własnej wytwórni, przykuła uwagę wielu osób. Nie jest to już wariackie tribal techno, aczkolwiek ta muzyka to zdecydowanie techno, jednakże głębokie, z pomysłem i niesłychanym drivem. (thanks2bshosa)

KRISB 

Grafik, VJ, DJ, producent aktywny na scenie klubowej od 1994 roku, znany również jako Titanium White lub Krystian Batyjewski, chętnie eksperymentuje co sprawia, że jego sety niekiedy zaskakują odmiennością zarówno stylistyczną jak i techniczną. Jest autorem składanki "DJ CHOICE 2 BY KRISB", ukazującej w pełni czyste, esencjonalne Techno w wykonaniu czołowych artystów z Anglii. Wcześnie eksperymentując muzycznie wydał dla wytwórni: Phantasm rec., Spiral Trax International oraz dla założonej przez Marcina Czubalę, Currently Proccessing. Muzyka to nie jedyna sztuka piękna, której Krystian się poświęcił. Zainteresowanie grafiką czy malarstwem z początku rozwijał równolegle, by z biegiem lat poświęcić się coraz bardziej tej pasji. Z czasem stał się wziętym VJ'em (np. trasa z WWO). Obecnie student łódzkiej filmówki

E.H.O.  

Rok 95 to początek przygody z czarną płytą, gramofonami i mikserem, który w niedługim czasie owocuje pierwszymi imprezami granymi w warszawskich klubach takich jak Blue Velvet. Okres ten charakteryzuje się kłopotami ze zdobyciem płyt po które organizować trzeba specjalne wyjazdy zagraniczne. Problem ten rozwiązuje sklep płytowy który powstaje przy ulicy Próżnej, staje się on miejscem spotkań ludzi zaangażowanych w lokalną scenę muzyki elektronicznej. Po imprezach w Warszawie przychodzi czas na grę w klubach rozsianych po całej Polsce. Rozwijająca się pasja i ciekawość doprowadza do pierwszych prób producenckich, wraz z Cezem, Krisbem, Echoplexem oraz innymi wykonawcami angażuje się w pierwsze projekty wydawnicze, będące  

kompilacjami utworów wyżej wymienionych. Electrical Hazard - Agencja Artystyczna Mtj 1997r, Analog Test - S.P Records  1998 r oraz dwie składanki dla wytwórni Trans Records w 1998 r.  

Od tej pory Live act jest dominującą formą przedarcia się do świadomości odbiorców muzyki technicznej w krajowych klubach.  

Aktywność producencka  i klubowa w formie gry z winyli jak i live act kontynuowana jest do 2001r od którego to następuje przerwa do 3 października 2009.

 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: