03.03.2012 (sobota) 11 urodziny Reggae Fazy

Info

Start: 21:00
Wstęp: 15 zł


11 urodziny Reggae Fazy RETURN OF RAGGAMUFFIN

Zapraszamy na mocną imprezę w stylu, jakiego dawno nie było w Warszawie. Wracamy do korzeni - do raggamuffin, mocnych riddimów, starej szkoły nawijaczy i potyczek na mikrofonach. Po raz pierwszy od dawna na raggamuffinowych podkładach będą mogli nawijać obok siebie Kacezet, Pablopavo, Reggaenerator, wraz ze wsparciem Daddy Bozo (Jam Vibez), Kudłacza (Sensithief) i Diego!

Wszystko w stylu starego raggamuffin i digitali, i to na nagłośnieniu od Roots Revival Sound System (15 kW)!!! Szykuje się zatem całkiem przyjemna impreza. 

W ramach dodatkowych pokus szykujemy Tisztelet i (mamy nadzieję) Earl Jacob zaśpiewa chociaż ze dwie melodie z jego nadchodzącej płyty (przynajmniej po 15 sekund) Górny parkiet zaś ogarniają nasi przyjaciele z Mystic Dubs na nagłośnieniu Jah Love Sound System (5 kW), grający m.in. dub, roots reggae i dubstep.

Ponadto, dla chętnych młodych zdolnych nawijaczy będzie opcja wbicia na mikrofon. 

Kto gra:

Dolny pokład:

 

Kacezet
KaCeZet to warszawski wokalista reggae znany dziś głównie z płyty „Stara szkoła” wyprodukowanej przez MMF-a (Dreadsquad), promowanej singlem "Czego ona chce" Swoją przygode z muzyką zaczął w gimnazjum ,od nauki gry na gitarze elektrycznej w szkole im. Krzysztofa Komedy, jednak szybko odkrył swoje powołanie z pomocą Kacpra „Sensimilliusa”, który zabrał go na próbę tworzącego się wówczas zespołu na...zwanego Tabula rasa z którym w 2006 roku wydał płytę Tabula Rasa „Niczego”.

W tym okresie KaCeZet zaczął stawiać pierwsze kroki w światku soundsystemów grając imprezy pod szyldem Soundz of Freedom, razem z Rastamańkiem i Klonem. Równolegle kształcił się w szkole realizacji dźwięku. Prawdziwym przełomem był dla niego zakup gramofonu, mixera i setek jamajskich singli, dzięki czemu zaczął studiować gruntownie jamajskie flow, rytm i historie. Podczas jednej z imprez poznał Marka aka MMF (Dreadsqau), który grał na tej samej imprezie. Znajomość zaowocowała współpracą, wspólnymi imprezami i płytą "Stara szkoła". Płyta o nazwie „Stara Szkoła” utrzymana w stylistyce reggae, raggamuffin, ska, dub to 16 utworów produkcji MMF'a okraszonych ciekawymi i żartobliwymi tekstami. Powstawała w domowym studio Superfly na przełomie 2008/2009. Podczas pracy nad muzyką użyto taśmowego echa, sprężynowego pogłosu, oldschoolowych brzmień Casio mt-41 jak i dźwięków rodem z Commodore 64. Brzmienie jak i koncepcja nadały riddimom produkcji MMF`a i wokalom KaCeZeta charakteru klasycznego jamajskiego raggamuffin. Pomimo tych retro inspiracji i specyficznego instrumentarium muzyka podana jest w nowoczesnej formie ze świadomością upływu czasu i rozwoju technologii.

Nie tak dawno Kacezet nagrał razem z Fundamentami płytę akustyczną, promowaną m.in. piosenką "Nadciąga".

Zjednoczenie sound system
w pełnym składzie Pablopavo Reggaenerator, Krzaku, Diego

Jam Vibez (Awiom i Daddy Bozo)

Fani dobrej muzyki, promujący najlepsze brzmienia digital reggae – raggamuffin – dub. Na scenie od 2005 roku. Niezależnie od koniunktury skutecznie zaszczepiają wszystkim radość i pozytywne wibracje płynące z jamajskich (i nie tylko) nagrań. Zasłynęli na polskiej scenie bezkonkurencyjną z racji unikalności prezentowanych płyt,... selekcją z lat osiemdziesiątych. Efektem tej fascynacji jest wydany w 2008 roku, świetnie przyjęty mixtape "Jamaican Stylee Mixtape Vol. 1".

Tisztelet
Tisztelet Sound nadaje od roku 2003. W tym czasie w jego szeregach udzielało się pół tuzina osób, a aktualnie jest to duet - Luszjano Rafentaf & Earl Jacob. Luszjano odpowiada za wszelką magię jaka płynie z gramofonów oraz odpowiedni poziom muzyczny balangi, Earl Jacob śmiga z mikrofonem: śpiewa, nawija, zagaduje, tłumaczy jak żyć. Przez prawie dekadę istnienia Tisztelet zjechał całą Polskę oraz kraje ościenne, zagrał kilkaset imprez, od mikroskopijnych imprez klubowych po wielkie festiwale. Zawsze w dobrym humorze i zawsze do przodu. Dennis Brown jest Królem Reggae!'

Kudłacz
Wokalista lubelskiego Sensithief,(znany z dubstepowo reggowego utworu „Ślepa Miłość”), który pod okiem MMFa z Dreadsquadu nagrywa swoją płytę demo na jamajskich riddimach.

Youthman
Mimo niezłego startu (bo faszerowany reggae od poczęcia) - naczelny obibok i leń warszawskiej sceny. W 2003, na imprezie u dj Leo, po raz pierwszy zagrał podprowadzone od taty z regału single. W latach 2004-2005 współprowadzący (wraz z Jaszolem) audycję Reggaestacja w radioaktywne.pl, pod tą samą nazwą działali w latach 2004-2006 w warszawskich klubach. Odkąd pamięta jest fanem raggamuffin i digital dancehallu - to właśnie jamajskie i brytyjskie produkcje z lat 1986 - 1991 można najczęściej usłyszeć podczas jego ekskluzywnych (bo sporadycznych) setów. Miłośnik lovers rock, rocksteady i wielu współczesnych aranżacji klasycznych riddimów.

 

Górny pokład:

 

Mystic Dubs w składzie:


KGS
pod tym trzyliterowym skrótem ukrywa się głęboko basowe alter ego Klona Gibbsona Splifftona, DJ-a i selektora znanego dotychczas przede wszystkim z występów w ramach warszawskiego soundsystemu reggae/dancehall Soundz of Freedom. W ramach kolektywu Mystic Dubs, w którego szeregi wstąpił w 2011 r., KGS udziela się przede wszystkim jako producent oraz DJ, dając upust swojej fascynacji muzyką dub, dubstep i reggaestep. Wierny wyznawca King Tubby’ego – nie wyobraża sobie życia bez charakterystycznego, ciepłego dźwięku analogowego, taśmowego echa.

Syntopa
Syntopa Mistic Stylez Sound System powstał w 2009 roku w styczniu. Idea narodziła się już dawno, jednak zawsze brakowało nam samozaparcia, motywacji oraz towarzyszyły nam problemy z brakiem funduszy na sprzęt. Jednak w końcu stało się.

Ekipa Syntopy obiera za cel granie mieszanki głębokiego dubstepu, w klimacie “praise ya jah” (rastastep, reggaestep, jahstep – call it as you like), nie stroniąc również od ragga-jungli, aby szerzyć idee rasta na coraz większe grono odbiorców i docierać do każdego, zarażając ich pozytywem, negatywem, rebelią i pokojem! Przede wszystkim duuużo basssu!

Jah Love
Jah Love sound systm to trzech warszawskich selektorów kochających ciężkie dubowe brzmienia. Idea założenia soundsystemu zrodziła się w 2009r w Lublinie. Tam też odbyły sie pierwsze imprezy w dwu osobowym składzie (Alojzy i Tymon). Po kilku miesiącach do ekipy dołączył dj. Kaseciak ze swoją kolekcją reggaeowych kaset. Przez kolejne pół roku Jah Love zajął się organizacją cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 Imprezy te wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko przez swoje walory muzyczne ale też przez specyficzny klimat panujący na squacie. Po dwóch latach mniej i bardziej udanych imprez przyszedł czas na budowę SOUND SYSTEMU.

Jah Wind
Jah Wind – powstały w 2008 r. lubelski kolektyw grający muzykę dubową w skład którego wchdzą: Gilo – selektor oraz Hopkins – singjay znany również z Sensithief. Prezentowana przez nich muzyka to głównie steppersowy UK dub, choć nie tylko z UK, ale również klasyczne rootsy oraz digital reggae. Biorąc przykład z brytyjskich sound systemów, Gilo gra kawaki w kilku wersjach, do których Hopkins dodaje swój wokal. Co najważniejsze, kiedy grają, sami się świetnie przy tym bawią :)

 

Zapraszamy!

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: