02.08.2012 (czwartek) FILMOWY WIECZÓR W CDQ

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Rozpoczynamy nowy cykl pod ogólnym hasłem LENIE KINO Z FAJNYMI FILMAMI. Niezależnie od pogody - w cdqowym ogródku - do końca wakacji pokazywć będziemy filmy śmieszne, poważne, bardziej lub mniej zaangażowane, europejskie i światowe. W najbliższy czwartek zaprezentujemy trzy filmy:

1. na wprowadzenie - niemy film A DOGS LIFE (USA, 1918 r.) rez. Charles Chaplin
2. czeski OTESANEK z 2000 r., reż. Jan Svankmajer
3. tez czeski SKRITEK z 2005 r., reż Tomas VorelOTO KRÓTKIE OPISY FILMÓW:

Ociosanek / Otesanek, czas: 127 minut

Los nie jest łaskawy dla państwa Horak. Na próżno marzą o potomku. Pewnego dnia podczas pracy w ogrodzie pan Horak trafia na pniak drzewa kształtem przypominający dziecko. Pani Horak obdarza dziecko ogromnym uczuciem. Siła jej miłosci sprawia, iż kawałek drewna ożywa. Jednak szczęście państwa Horaków nie trwa długo. Okazuje się, że Otik cieszy się apetytem, którego nic nie jest w stanie ugasić. Już wkrótce Horakowie nie będą w stanie go wyżywic. Otik jednak poradzi sobie sam. Jego pierwszą jest kot. To jednak nie wystarczy, aby ugasić głód.....

Skritek / Skrzat, komedia groteskowa, czas: 1 godz 30 min.

Jest to "wyjątkowo udany czeski film". Bohaterami opowieści jest klasyczna rodzinka ze swoimi codziennymi kłopotami. Ojciec pracuje w rzeźni i romansuje z koleżanką z pracy, matka pracuje w supermarkecie, co specjalnie nie jest jej bliskie. Starszy syn hoduje marihuanę i zakochuje się w koleżance z klasy, zaś młodsza córka zaprzyjaźnia się ze... skrzatem.

A dogs life / Pieskie życie, czas 30 minut

Opowieść o biednym włóczędze, który – choć biedny – pozostaje człowiekiem o dobrym sercu, współczującym i pomagającym innym w potrzebie.

 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: