01.08.2009 (sobota) Yacht Rock Disko
Mr Mac HD
 Mr Mac HD
Mr Mac HDMr Mac HD

Zagrają:

Maciek Sienkiewicz jako Mr Mac HD (YRD)
DJ Pewex (Side One)
DJ Koola (Audiosfera)

muzyka: disco nudisco space cosmic rock balearic

Yacht Rock Disko to nowa inicjatywa na nowe czasy. Świat muzyki klubowej zapętla się w kolejnych podgatunkach, zaś nowe modernizmy okazują się być jedynie nonszalancką kliszą dobrze znanych klisz. Czas poszukać prawdziwie stałych fundamentów, bez wstydu przyznać się do najgorszych wpływów - i w dobie globalnego kryzysu oprzeć się na prawdziwie konserwatywnych podstawach. Dość pseudoniezależnej, pseudoawangardowej papki lansowanej przez pewne kręgi - dość indoktrynowania młodzieży zmuszanej do tańca przy Joy Division. Dosyć klubowej uniformizacji, skończmy z czarnym strojem i neonowymi akcentami, niech do łask wrócą kołnierze, koszule i starannie dobrane dodatki. Z rozwagą przywróćmy beztroskie poczucie bezpieczeństwa, jakie było udziałem niektórych w złotych latach 70-tych. Niech wąsy staną się nową brodą, a Kenny Loggins nowym Ianem Curtisem!

Imprezy cyklu Yacht Rock Disko to pomost pomiędzy kwitnącym dziś światem nowego IDM (Intelligent Disco Music) a czasem sprzed 30 lat, gdy pop, rock i muzyka taneczna przecinały się w najbardziej nieoczywisty sposób.

 Gospodarzem YRD w CDQ jest Mr Mac HD, czyli Maciek Sienkiewicz - jako DJ obecny na krajowej scenie od poczatku lat 90tych. Obecnie, badajac zwiazki muzyki tanecznej z wszelkimi pozostalymi gatunkami, jest autorem nieoczywistych editow, granych juz przez takich DJow, jak Prins Thomas, Optimo, Maelstrom, Rune Lindbaek czy Tim Toh. Jest autorem doskonale przyjetego CD "Yacht Rock Disko Edits", zaś jesienią będą miały premierę pierwsze winyle z tego cyklu. Na imprezie wystapi tez zwiazany z warszawskim sklepem Side One DJ Pewex oraz niezmordowany DJ Koola.

Info

Start: 21:00
Wstęp: od 2 do 12 zł (rzut dwoma kostkami)


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: